Які наслідки після зсуву ґрунту?

Екологічні наслідки впливу зсувів пов'язані з похованням під ґрунтовою масою людей, інженерних споруд, порушенням ландшафту. Тяжкість екологічних наслідків зсуву-обвалів визначається обсягом переміщуваних ґрунтових мас і швидкістю зміщення.

Найбільша швидкість зміщення зсув відзначається під час землетрусу. Сповзання мас ґрунту може спричинити руйнування та завали житлових та виробничих будівель, інженерних та дорожніх споруд, магістральних трубопроводів та ліній електропередачі, а також ураження та загибель людей.

ЗПОВЖЕННЯ – ковзне зміщення (сповзання) мас ґрунтів та гірських порід вниз по схилах гір та ярів, крутих берегів морів, озер та річок під впливом сили тяжіння. Причинами зсув найчастіше є підмив схилу, його перезволоження рясними опадами, землетруси або діяльність людини (вибухові роботи та ін.).

Вони трапляються в основному при неправильному проведенні робіт під час будівництва та гірничих розробок. Вражаючими факторами зсувів, селів і обвалів є удари рухомих мас гірських порід, а також завалювання або заливання цими масами раніше вільного простору.