Що стосується покривної тканини рослин?

первинні покривні тканини: у стеблі це епідерма, в корені – екзодерма (зверху молодий корінь покритий ризодермою (епіблемою), вона топографічно відповідає епідермі, але екзодерми та епідерми не співставні ні за походженням, ні за формою клітин). вторинні покривні тканини: пробка, або фелема.

Епідерма – первинна покривна тканина вищих рослин. Вона складається з одного шару клітин, розташованих на поверхні тіла рослини. Клітини епідерми щільно зімкнуті одна з одною (без міжклітинників), які клітинні стінки, звернені до довкілля потовщені. Зовні епідерма покрита неклітинним шаром – кутикулою.

Шкірка, або епідерміс – це тканина, утворена одним шаром живих клітин Вона покриває поверхню органів рослин. На багаторічних стовбурах дерев замість шкірки формується корок.

Клітини епідерми живі, мають ядра, лейкопласти, вакуолі, хлоропласти (тільки у замикаючих клітинах продихів). Епідерма у більшості рослин одношарова, рідше багатошарова. Клітини первинної покривної тканини щільно примикають один до одного і не мають міжклітинників.