Тому, якщо прямої загрози пташеняті немає, краще залишити його на місці. Якщо ж справа відбувається біля жвавої траси або іншого джерела небезпеки, наприклад, майданчика для вигулу собак, можна, можливо акуратно перемістити дитинча у спокійніше місце. Головне — не надто далеко, щоб батьки могли його почути та допомогти.22 Oct 2021
Якщо людина торкнувся пташеня, То батьки його вже не приймуть назад, тому що на ньому залишиться запах людини. У птахів не так сильно розвинений нюх, як у ссавців, і батьки не покинуть свого пташеня (злітка), якщо ви взяли його до рук і перенесли у безпечне місце.
Дитинчат у жодному разі не можна забирати із природи. В іншому випадку ви прирікаєте їх на життя в неволі, а себе – на витратне за часом та засобами утримання. Те, що батьки покинуть пташеня, почувши людський запах, – міф, тому взятого помилково пташеня-злітка можна, можливо повернути місце без наслідків.
Найкраще відійти подалі і не турбувати пташеня, батьки не покинули його і обов'язково повернуться. Якщо ж місце здається занадто небезпечним (наприклад, пташеня сидить на проїжджій частині або до нього може легко підібратися кішка), варто віднести його в найближчі кущі або посадити на невисоку гілку. Бувають винятки.