Підвищений зміст призводить до жовтяничності. У деяких випадках шкіра може придбати зелене забарвлення. Це зумовлено високою концентрацією прямого білірубіну в крові, оскільки в цьому виді він окислюється швидше. Прискорений розпад та/або скорочення життя еритроцитів.
Симптоми Порушення хімічних реакцій білірубіну виявляють шляхом визначення його рівня у крові. Якщо концентрація більша за норму, але не перевищує 85 мкмоль/л – це легка форма гіпербілірубінемії, до 170 мкмоль/л – середньоважка, від 170 мкмоль/л – важка форма захворювання.
Підвищення саме цієї непрямої фракції білірубіну, яке може виникнути при різних захворюваннях, є небезпечним для організму, тому що він здатний проникати через гематоенцефалічний бар'єр у тканини головного мозку, викликати ураження нервової системи (енцефалопатію), яка може виявлятися порушенням …
Лікарські препарати, що знижують загальний білірубін: амікацин, барбітурати, вальпроєва кислота, кофеїн, хлорин, цитрат, кортикостероїди, етанол, пеніцилін, протеїн, протисудомні, саліцилати, сульфаніламіди, урсодіол, сечовина.