У чому ж різниця між цими методиками? При штучній інсемінації сперматозоїд та яйцеклітина зустрічаються в природному середовищі (у просвіті маткової труби або в порожнині матки). І проконтролювати цей процес неможливо. А у разі штучного запліднення це відбувається у лабораторії.
Таким чином, за статистикою, найбільш ефективним способом лікування безплідності при всіх його формах є ЕКО. Невисока ціна інсемінації може впливати на вибір методу лікування лише у деяких випадках (див. нижче).
Можливі причини невдачі: a) вагітність після штучної інсемінації може не наступити, якщо процедура проводиться не за показаннями чи є певні перешкоди запліднення яйцеклітини; б) інсемінація проводиться недостатньо кваліфікованими фахівцями; в) нормальне невдача.
– можливо чи проведення штучної інсемінації без стимуляції овуляції? – Якщо цикл у жінки регулярний та овуляція відбувається, ІІ проводять без додаткової гормональної стимуляції. У цьому випадку фолікул, у якому дозріває яйцеклітина, росте самостійно.