Резистор – штучна «перешкода» для струму. Опір у чистому вигляді. Резистор обмежує силу струму, переводячи частину електроенергії в тепло. Сьогодні неможливо виготовити жоден, скільки-небудь функціональний, електронний пристрій без резисторів.
Основною характеристикою резистора є опір. Одиниця виміру опору – Ом (Ohm, Ω). Чим більше опір, тим більше струму розсіюється в тепло. У схемах, що живляться невеликою напругою (5 – 12 В), найбільш поширені резистори номіналом від 100 до 100 ком.
Резистор – пасивний елемент електричного кола. Також його називають "опір", завдяки здатності обмежувати струм, створюючи для нього перешкоду. Резистори використовуються практично у всіх електричних схемах. Найчастіше їх використовують для поділу або зменшення напруги, керування силою струму.
Один з найчастіше використовуваних елементів в електроніці – це резистор. Простою мовою його називають «опір». З його допомогою можна обмежувати струм або вимірювати його, ділити напругу, створювати ланцюги зворотного зв'язку. Без опорів не обходиться жодна схема.