За температури менше 8 °С птиці гинуть. Забезпечити освітлення у клітинах (світловий день має тривати 17 годин, для новонароджених пташенят – 24 години). Яскраве світло призведе до того, що перепілки перестануть нестись. Слідкувати за рівнем вологості у приміщенні (у нормі – 60-70%).
Не можна давати перепелам бадилля томатів, петрушку, селера, молочай, зелень і ягоди пасльонових культур, щавель, люпин, житні та гречані зерна. Перепела погано переносять зміну корму. Тому, якщо ви купуєте молодняк у заводчика, поцікавтеся, який корм він давав птиці, і запасіться таким же.
Чим годувати перепелів?
- Перепелине м'ясо та яйця є корисними дієтичними продуктами. …
- У перший день життя пташенятам можна давати тільки варені, дрібно порубані яйця. …
- Додатково перепелам корисно давати капустяне листя, салат, шпинат, петрушку, конюшину, буряк, люцерну, стебла бобових рослин.
На 3 день пташенятам пропонують свіжу зелень. Особливо корисні цибуля, кульбаба або молода кропива. Починаючи з 4 дня, вміст варених яєць у кормі поступово зменшується, зате збільшується кількість сиру. Тижневих перепелів вже можна годувати вареною рибою, пшоном і дрібно натертими овочами, включаючи моркву.