У психіатрії існує термін «олекситимія». Він складається з негативного префіксу «ἀ» та двох основ: «λέξις» (слово) та «θυμός» (почуття, емоції). Цей термін описує психологічний стан, коли особистість нездатна оцінювати та описувати власні емоції.
Ми познайомилися на інтернет-форумі для людей із так званою олекситимією – це свого роду емоційний дальтонізм, який позбавляє людини можливості розрізняти і висловлювати різноманітні чуттєво-емоційні нюанси. З тих, хто страждає на це порушення, близько половини – аутисти.
Насправді людина не може прожити без почуттів та хвилини. Як неможливо якийсь час не дихати або не перетравлювати їжу – так неможливо і не відчувати. Можна, можливо лише приховувати, придушувати, витісняти почуття.
Тяжка форма нерозуміння власних почуттів називається олекситимією. Це психологічний стан, у якому людина втрачає здатність до визначення та прояву власних емоцій і може описати їх словами. За статистикою, олекситимія є у кожної десятої людини, але поки що досліджена вона погано.