Як відбувається поділ майна після смерті?

Чоловік, що пережив, має право на отримання половини спільно нажитого майна після смерті одного із партнерів. Частка померлого, у свою чергу, входить до складу спадщини і розподіляється між спадкоємцями відповідно до заповіту, а за його відсутності — за законом.

Цивільний кодекс передбачає, що половина спільно нажитого майна буде виділена дружині, а решта в рівних частках розподілена між усіма спадкоємцями (той же чоловік, діти та батьки спадкодавця). При цьому вони отримають рівні частки у праві на кожну неподільну річ: наприклад будинок, автомобіль, яхту.

Чоловік, що пережив, зберігає право на частину спільного майна, що нажито під час шлюбу зі спадкодавцем. Частка померлого дружина у такому майні входить до складу спадщини та переходить до спадкоємців (ст. 1150 ЦК України). За загальним правилом при визначенні часток у спільному майні подружжя їх частки визнаються рівними.

Дружина є особою, яка безпосередньо полягає в першої черги спадкоємців поряд з дітьми та батьками померлого чоловіка. Якщо дітей і батьків у спадкодавця немає, усе майно перейде його дружині (ст. 1142 ДК РФ). У спадкодавця є родичі, а саме: його дружина, дочка та батьки.