Як з'являються хмари на небі?

Водяна пара, осідаючи на частинці в повітрі, перетворюється на краплі або кристали льоду, які, збираючись разом, і утворюють хмару. Найчастіше це відбувається, коли гаряче повітря піднімається від землі і вгорі — в атмосфері — зустрічає холодне. Схоже на хмару явище можна спостерігати і біля поверхні землі.

Коли повітря остигає, волога, що міститься в ньому, починає перетворюватися на краплі води. Ці краплі таки формують хмари. Тому теплий повітряний потік, що піднімає горою, охолоджується, і утворюється хмара. Чим потужніша хмара по вертикалі, тим більша ймовірність, що через неї випаде дощ, град, грози та шквали.

Теплі потоки повітря зупиняють частинки води, уповільнюють їхнє падіння і навіть підкидають угору. Це і є головна причина, чому хмари не падають на землю. Краплі води тримаються в небесному просторі через особливості навколишнього повітряного середовища.

З поверхні землі постійно випаровується вода, і пара піднімається у повітря. Високо у повітрі набагато холодніше, ніж на землі. Невидима пара там перетворюється на крапельки води. Крапельок дуже багато, і вони утворюють хмари.