Чи можна вичавлювати молюск?

Що при контагіозному молюску робити не можна? Самостійно видавлювати. При пошкодженні молюска виділяється активна речовина, яка може викликати поширення висипу на сусідні ділянки шкіри та зараження іншої людини. Також при видавлюванні можна занести інфекцію і погіршити перебіг захворювання та стан шкіри.24 Apr 2021

Як лікувати контагіозний молюск Не можна самостійно видавлювати вузлики, так як при попаданні на шкіру їхнього інфікованого вмісту відбуватиметься повторне зараження та подальше поширення вірусу. Крім того, травмована ділянка шкіри легко запалюється.

Вилучення молюска може проводитись різними методами. Це: інструментальний метод (папули видаляються механічним чином), кріодеструкція (обробка рідким азотом), електрокоагуляція, радіохвильовий метод (видалення проводиться за допомогою радіохвильового скальпеля «Сургітрон»), видалення за допомогою лазера.

Якщо імунна система слабка, за відсутності лікування патологія перетворюється на хронічну форму. Лікування контагіозного молюска у дітей, якщо розпочато вчасно, переважно завершується успішно. Прогноз сприятливий, ускладнення та рецидиви трапляються рідко. Впоратися із захворюванням легко – важливо зміцнити дитячий імунітет.