Що потрібно зробити, щоб уникнути небезпеки зараження радіоактивним йодом?

Для проведення йодної профілактики використовують препарати стабільного йоду – таблетки чи порошки йодистого калію.. Одноразовий прийом дози препарату забезпечує високий захисний ефект протягом 24 годин.

Якщо є загроза радіоактивного зараження, треба прийняти внутрішньо звичайний йод", – пояснив Комаровський. Зробити це, за його словами, потрібно за півгодини до передбачуваного викиду радіації або протягом двох годин після інциденту. Підійдуть таблетки калію йодиду або п'ятивідсотковий розчин йоду.

Своєчасне укриття у приміщеннях та перебування в них після радіологічного інциденту здатне обмежити вплив радіації та, можливо, врятує вам життя. Закрийте вікна та двері. Прийміть душ або протріть відкриті частини тіла вологою тканиною. Пийте бутильовану воду і приймайте їжу з тари, що герметично закривається.

Прийом йодиду калію через 24 години з моменту опромінення захисту вже не забезпечує”, — нагадують фахівці ВООЗ. Дозування цього препарату не однакова всім! В інструкції до таблеток вказано, що при загрозі потрапляння в організм радіоактивного йоду Дорослим призначають по 125 мг йодиду калію 1 раз на день.