Що сприяє фотосинтезу?

Фотосинтез відбувається у зелених органах рослини, що містять хлоропласти. В результаті фотосинтезу виробляються цукри (глюкоза) і кисень (O2). Для участі рослини у фотосинтезі потрібні три речі: вода, що проходить через коріння, вуглекислий газ (CO2), що проходить через устячка листя, та енергія (сонячного) світла.

Проаналізувавши результати досліджень, можна стверджувати, що швидкість або інтенсивність фотосинтезу впливають як зовнішні чинники, і внутрішні. До зовнішніх факторів відносять: інтенсивність світла, температуру, вміст С02 та О2 у повітрі, постачання води (вологість), постачання кисню, мінеральне харчування.

Фотосинтез – процес утворення органічних речовин з вуглекислого газу (CO2) і води (H2O), що протікає з використанням сонячної енергії. Фотосинтез відбувається у хлоропластах у рослин або на мезосомах у прокаріотів.

Фотосинтез рослин здійснюється в хлоропластах – напівавтономних двомембранних органел, що відносяться до класу пластид. Хлоропласти можуть утримуватися в клітинах стебел, плодів, чашолистків, проте основним органом фотосинтезу є лист.