Скільки разів зростають молочні зуби?

У людини протягом життя відбувається зміна 20 зубів один раз, а решта 8-12 зубів не змінюються, вони прорізуються спочатку постійними (корінними). До трьох років у дитини прорізуються всі молочні зуби, які до 5 років починають поступово замінюватись постійними..

До 8-12 місяців – бічні різці спочатку на нижній, а потім – на верхній щелепі. До 12-16 місяця прорізуються перші моляри, до 16-20 місяця – ікла і до 20-30 місяця – другі моляри, які закінчують формування молочного прикусу. Прорізування молочних зубів нерідко відбивається на самопочутті дитини.

Починають естафету, як і в перші місяці життя малюка, різці. Спочатку випадають нижні, та був верхні. Після цього змінюються премоляри, перша пара оновлюється в 10 років, друга – приблизно в 12. До 13 років у дитини, як правило, вже стоять новенькі корінні ікла, а в 14 виростають другі моляри.

У віці 6-7 років молочні зуби починають випадати і поступово заміщуються постійними зубами. До 13 років відбувається повна зміна часових одиниць та у дитини формується постійний прикус. У нормі це безболісний процес, зумовлений природною фізіологією зміни зубів.