В якому положенні носить протигаз?

Залежно від ситуації протигаз носять у трьох положеннях: «похідному», «напоготові» та «бойовому». Протигаз у похідному положенні носять вкладеним у сумку на лівому боці, коли немає безпосередньої загрози нападу супротивника.

Носять протигаз залежно від обстановки у трьох положеннях: «похідному», «напоготові» та «бойовому». У «похідному» положенні протигаз знаходиться у дорослих на лівому боці, а у дітей або на правому боці, або на грудях.

У бойове становище – лицьова частина надіта на обличчя та голову – протигаз переводять за сигналами «Радіаційна небезпека», «Хімічна небезпека» або команді «Гази», а також самостійно при виявлення ознак радіоактивного зараження, застосування отруйних речовин або бактеріальних засобів.

При вступі команди «увага» протигаз необхідно перевести у становище «напоготові», тобто перемістити вперед до живота, а гудзики сумки розстебнути для забезпечення можливості у будь-який момент швидко витягти його та одягнути. Також протигаз гасає в данному становищі при оголошеній небезпеці зараження.