Як виходить цезій 137?

Цезій-137, відомий також як радіоцезій – радіоактивний нуклід хімічного елемента цезію з атомним номером 55 і масовим числом 137. Утворюється переважно при розподілі ядер у ядерних реакторах та ядерній зброї.. 136,9070895(5) а.

Для отримання цезія достатнього ступеня чистоти потрібно багаторазова ректифікація у вакуумі, очищення від механічних домішок на металокерамічних фільтрах, нагрівання з гетерами для видалення слідів водню, азоту, кисню та багаторазова ступінчаста кристалізація.

Цезій137 – вважається небезпечним радіоактивною речовиною для людини. Він добре накопичується в лісових дарах і багатофакторно впливає на всі органи і тканини, а також на генетичний апарат людини, і може призвести до розвитку ракових клітин.

Двома основними типами розпаду радіонуклідів є альфа і бета-розпад, гамма-випромінювання може тільки супроводжувати ці види розпаду. Цезій-137 відчуває бета-розпад, причому двома шляхами. Імовірно близько 5% випускається електрон з енергією близько 1,17 МеВ і утворюється стабільне ядро ​​барій-137.