Які причини були основою хрестових походів?

Хрестові походи – серія релігійних військових походів XI-XV століть із Західної Європи проти мусульман і не тільки. У вузькому значенні – походи 1096-1272 років до Палестини, спрямовані на визволення святинь християнства (насамперед Єрусалима з Труною Господньою), проти сельджуків.

Хрестові походи проходили під приводом визволення священних земель від загарбників. Під проводом католицького лідера папи Римського влаштовувалися масові походи на мусульманські та язичницькі міста, держави.

Таблиця «Причини хрестових походів» Бажання Папи Римського допомогти східним християнам (візантійцям) у захисті Анатолії (частина сучасної Туреччини) від настання сельджуків. Бажання повернути Святу землю в Палестині та священне місто Єрусалим під контроль християн.

Мусульманському світу Хрестові походи принесли жертви та руйнування, загибель пам'яток культури та мистецтва. Ворожнеча між католицьким Заходом та православною Візантією ще більше посилилася. З іншого боку, зміцнилися торговельні зв'язки між Сходом і Заходом, розширилися знання мусульман і християн одне про одного.