Яку функцію виконує у клітині лізосома?

Головна функція лізосом – ферментативна деградація макромолекул і органел, що потрапили в них.. Прикладом може бути деградація відпрацьованих мітохондрій за механізмом аутофагії (захоплення органели) (1).

функціями лізосом є: перетравлення захоплених клітиною при ендоцитозі речовин або частинок (бактерій, інших клітин). аутофагія – знищення непотрібних клітці структур, наприклад, під час заміни старих органоїдів новими, або перетравлення білків та інших речовин, вироблених усередині самої клітини.

Лізосоми Лізосоми (від грец. Lysis – розпад, розкладання і soma – тіло), структури в клітинах тварин та рослинних організмів, що містять ферменти (близько 40), здатні розщеплювати (лізувати) білки, нуклеїнові кислоти, полісахариди, ліпіди (звідси назва).

Освіта нових лізосом відбувається в клітці постійно. Ферменти, що містяться в лізосомах, як і всі інші білки синтезуються на рибосомах цитоплазми. Потім ці ферменти надходять каналами ендоплазматичної мережі до апарату Гольджі, в порожнинах якого формуються лізосоми.